Committee Honorboard

2021

Stewart Day (President), Rob Edgar (Vice President), Bre Kent (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer), Trevor Dinning (Equipment Officer)

Chris Ellem, Rho Fry, Arthur Parker, Vanessa Thompson, Kris Porker, Graeme Alexander, Fiona McCallum (General Committee)

2020

Rho Fry (President), Stewart Day (Vice President), Bre Kent (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer), Trevor Dinning (Equipment Officer)

Chris Ellem, Chrystal Jones, Arthur Parker, Vanessa Thompson, Kris Porker, Rob Edgar, Alex Makrikostas (General Committee)

2019

Rho Fry (President), Stewart Day (Vice President), Vanessa Thompson (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer), Trevor Dinning (Equipment Officer)

Chris Ellem, Chrystal Jones, Arthur Parker, Kris Porker, Rob Edgar, Alex Makrikostas, Bre Kent, Matt Bolte (General Committee)

2018

Cate Geard (President), Rho Fry (Vice President), Vanessa Thompson (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer), Trevor Dinning (Equipment Officer)

Warren Jannsen, Stewart Day, Chris Ellem, Matt McAninly, Zoe Schefe, Chrystal Jones, Chris Cunningham (General Committee)

2017

Cate Geard (President), Warren Jannsen (Vice President), Vanessa Thompson (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer), Trevor Dinning (Equipment Officer)

Mark Stebnyckyj, Stewart Day, Chris Ellem, Matt McAninly, Zoe Schefe, Chrystal Jones, Chris Cunningham (General Committee)

2016

Ashley Schrieber (President), Cate Geard (Vice President), Mary Anderson (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

Trevor Dinning, David Briggs, Warren Jannsen, Mark Stebnyckyj, Stewart Day (General Committee)

2015

Ashley Schrieber (President), Mary Anderson (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

David Evans, Trevor Dinning, David Briggs, Warren Jannsen, Lew Trenkner, Rhys Evans (General Committee)

2014

Ashley Schrieber (President), Mary Anderson (Vice President), David Briggs (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

David Evans, Trevor Dinning, Adrian Younger, Warren Jannsen, Chris Lindsay, David Cavicchiolo (General Committee)

2013

Phil Gottschling (President), Trevor Dinning (Vice President), David Briggs (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

David Evans, Ashley Schrieber, Adrian Younger, Mary Anderson, Warren Jannsen (General Committee)

2012

Phil Gottschling (President), Trevor Dinning (Vice President), David Briggs (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Ashley Schrieber, Adrian Younger, Vanessa Thompson (General Committee)

2011

Phil Gottschling (President), Trevor Dinning (Vice President), David Briggs (Secretary), Anthony Griffiths (Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Lorraine Griffiths, Frank Griffiths, Ashley Schrieber, Adrian Younger, Don Lindsay, Vanessa Thompson (General Committee)

2010

Frank Griffiths (President), Trevor Dinning (Vice President), Anthony Griffiths (Secretary/Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Lorraine Griffiths, David Briggs, Adrian Younger, Don Lindsay, Phil Gottschling, Fiona McCallum (General Committee)

2009

Carol Kunert (Interim President), Bob Simson (Vice President), Anthony Griffiths (Secretary/Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Lorraine Griffiths, Trevor Dinning, Frank Griffiths, Don Lindsay, Fiona McCallum, Frank Ryan, Sue Dinning (General Committee)

2008

Carol Kunert (President), Bob Simson (Vice President), Anthony Griffiths (Secretary/Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Lorraine Griffiths, David Dinning, Trevor Dinning, Frank Griffiths, Don Lindsay, Fiona McCallum, Frank Ryan (General Committee)

2007

Carol Kunert (President), Anthony Griffiths (Vice President), Lorraine Griffiths (Secretary/Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Ernie Handcock, David Dinning, Don Lindsay, Bob Simson, Margaret Hughes, Paul Carrick, Don Webb (General Committee)

2006

Paul Carrick (President), Lorraine Griffiths (Secretary & Treasurer), Mike Burston (Secretary)

Anthony Griffiths, David Evans, Jim Airey, Ernie Handcock, Carol Kunert, Margaret Hughes (General Committee)

2005

Paul Carrick (President), Carol Kunert (Vice President), Mike Burston (Secretary), David Evans (Treasurer)

Anthony Griffiths, Jim Airey, Ernie Handcock, Lorraine Griffiths, David Griffiths, Margaret Hughes, Alan Smeaton, Neville wright (General Committee)

2004

Alan Ashworth (President), Anthony Griffiths (Vice President), David Griffiths (Secretary)

David Evans, Jim Airey, Ernie Handcock, Frank Griffiths, Mike Burston, Andrew Briggs (General Committee)

2003

Alan Ashworth (President), Mike Matthews (Secretary), David Evans (Treasurer)

Anthony Griffiths, Jim Airey, Ernie Handcock, Carol Kunert, Frank Griffiths, Mike Burston, Jack Hosking, Andrew Briggs, Kevin Wolfel, Peter Shanley (General Committee)

2002

Carol Kunert (President), Andrew Briggs (Vice President), Mike Matthews (Secretary), David Evans (Treasurer)

Anthony Griffiths, Jim Airey, Ernie Handcock, David Dinning, Frank Griffiths, Mike Burston, Jack Hosking (General Committee)

2001

Anthony Griffiths (President), David Dinning (Senior Vice President), Ernie Handcock (Junior Vice President), Carol Kunert (Secretary), Paul O’Brien (Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Graham Lillee, Frank Reeves, Mike Burston, Rob White, John Chittick, Des Croke (General Committee)

2000

Anthony Griffiths (President), David Dinning (Senior Vice President), Ernie Handcock (Junior Vice President), Carol Kunert (Secretary), Val Brennan (Treasurer)

David Evans, Jim Airey, Graham Lillee, Frank Reeves, Rob white, Meg Reeves, John Chittick, Des Croke (General Committee)

1999

David Dinning (President), Anthony Griffiths (Senior Vice President), Meg Reeves (Junior Vice President), Carol Kunert (Secretary), Val Brennan (Treasurer)

David Evans, Ernie Handcock, Graham Lillee, Lorraine Griffiths, David Griffiths, Frank Reeves, Rob White, John Chittick, Graeme Rae (General Committee)

1998

David Dinning (President), Anthony Griffiths (Senior Vice President), Jack Hosking (Junior Vice President), Meg Reeves (Treasurer)

David Evans, Ernie Handcock, Graham Lillee, David Griffiths, Frank Reeves, Rob White, Mal Dinning (General Committee)

1997

David Evans (President), Anthony Griffiths (Senior Vice President), Kim Scanlon (Junior Vice President), Meg Reeves (Secretary/Treasurer)

Ernie Handcock, Graham Lillee, Lorraine Griffiths, David Dinning, David Griffiths, Frank Reeves, Rob White, Jack Hosking, Mal Dinning, Ritchie Shanley (General Committee)

1996

David Evans (President), Anthony Griffiths (Senior Vice President), Kim Scanlon (Junior Vice President), Meg Reeves (Secretary/Treasurer)

Graham Lillee, David Dinning, David Griffiths, Frank Reeves, Rob White, Jack Hosking, Mal Dinning, Ritchie Shanley (General Committee)